Sepet 0

main

Hamam Sefası – Point of Magazin (2005)

Siz hatır mısınız o eski hamam sefalarını? Mis gibi kokan sabunlar, dokuma peştemaller, yumuşacık havlular, tahta takunyalar, keseler…

Her ne kadar artık eskisi kadar hamam sefası yapılmıyorsa da, evlerimizin banyo dekorasyonunda önemli bir yere sahip bu eşyalarla Kapalıçarşı’da hasret giderin…

Abdulla Kapalıçarşı’ da Halıcılar Caddesi’nde karşılıklı iki ayrı dükkandan oluşuyor. İkisi de fazla büyük olmayan ama içerisine girdiğinizde sizi gerçekten çok şaşırtan mekanlar. Dekorasyon Kapalıçarşı’nın etkisiyle çok mistik, dokumalar, doğal sabunlar, hamam tasları ve peştemallerle de çok otantik bir etkiye sahip. Kendinizi sabunların sabunların konusundan mıdır, bembeyaz havlu ve dokumaların görüntüsünden midir bilinmez ama garip bir şekilde çok temiz ve arınmış hissetmenize sebeb oluyor.

Sağlıklı cildin dostu – On Air Dergisi (2005)

Abdulla’nın sadece el ve vücut temizliği için değil, “evim güzel koksun” duygusuyla da dekoratif sabunları alıp banyosuna, odalara asan kadınlar için cezp edici bir mekan olduğu tartışılmaz.

Eski köye yeni adet – Elle dergisi (2003)

Kapalıçarşı’nın ambiyansı da zamana ayak uydurarak değişiyor ve yeni açılan dükkanlarla modern bir soluk kazanıyor. Banyo ve ev tekstili üzerine Halıcılar Caddesi’nde hizmet veren ABDULLA Kapalıçarşı’nın bu yüzünü temsil ediyor.

Monocle – (2009)

In 1999 he opened Abdulla, selling natural soaps and hand-made linens, next door.

Consistent with Fes’s philosophy of mixing oldworld techniques with new-school flourishes, Tosun seks out village produce from the North Aegean and easttern Anatolia spices. The same can be said of Abdulla, where traditional craft-manship updates versions of household goods.

Kapalıçarşı’nın FES’i Monocle’ın yeni gözdesi – (Milliyet 20 Haziran)

Monocle dergisi, Kapalıçarşı’daki Fes Cafe’yi en iyiler listesine aldı. Derginin yayın yönetmeni Tyler Brule, Milliyet’e “İstanbul tarihini devam ettirmeli” dedi.

Dünü Bugün Yaşatıyorlar – Very Important Person (100. sayı)

Ürünlerin çoğunu kendi atölyelerinde yapan Abdulla, Anadolu’dan da topladığı ürünler olduğunu ve “üç beş tane hala kaliteli dokuma yapan atölye var ve onları ayakta tutmak için destekliyoruz” diyor.

İstanbul’un 10 ikon mağazası HT (25 temmuz 2009)

Yöresel dokumalar, havlular, peştemaller, yatak örtüleri, saf zeytinyağları sabunlar…Hepsi Kapalıçarşı’nın eski ve küçük dükkanlarının yanında modern yüzüyle dikkat çeken Abdulla mağazasında. Burada satılan her şey yüzde yüz yerli. Doğu-Batı sentezini yansıtan Abdulla 1997’de açıldı.

Time Out İstanbul (January 2007)

Homespun yarns and other classy cloths

Relief is on hand fron the incumbent sensual overload of the Grand Bazaar in the simple from of Abdulla, purveyor of natural handmade materials crafted in home workshops throughout the country.